1975 yılında kurulan, kurulduğu günden bu yana kaliteden ödün vermeyen ve her seferinde kaliteyi arttırmayı hedefleyen Coşkun Et; online satış sitesiyle tüketicilere büyük kolaylık sağlıyor. Sadece doğal ve kaliteli ürünleri tüketicilerle buluşturan köklü firma, doğanın sunduğu en saf ve değerli besinlerden biri olan balı da güvenle sofralarınıza taşıyor. Yüksek besin değeriyle herkesin öğünlerinde yer vermesi gereken bal, bozulmayan tek gıda olarak karşımıza çıkıyor. 

 

Polenlerle buluşan arıların ürettiği bal, yöreden yöreye değişiyor. Bunun nedeni ise iklim koşullarına bağlı olarak yetişen bitkilerin çeşitlilik göstermesi. Her çiçeğin poleni farklı özellikte olduğu için arıların ürettiği ballar da değişiklik gösteriyor. Değişen polene bağlı olarak balın tadı ve rengi farklılaşıyor ancak bal sadece polenlerle üretilmiyor. Örneğin; Balparmak Çam Balı polen yerine çam ağacındaki sıvı ile üretiliyor. Balın çam balı ve çiçek balı gibi birçok çeşidi bulunuyor. Her birinin besin değeri de hâliyle değişiklik gösteriyor. Ayrıca piyasada süzme balları olduğu kadar petek balları bulmak da mümkün oluyor. Petek bal, altıgen şeklindeki petekle ayrıştırma işlemi yapılmadan satışa sunuluyor. Oysa süzme balda sır ve petek, baldan ayrıştırılıyor ve saf bal elde ediliyor. Bu hâliyle de kahvaltı sofralarının ve işlenmiş şeker tüketmeden tatlı yapmak isteyenlerin vazgeçilmez ürünü oluyor.

 

Coşkun Et’in bal kategorisi altında farklı gramajlar ve ambalajlarda sunulan çam ve çiçek balları ile propolis içerikli takviye edici gıda bulunuyor. Siz de kahvaltı sofralarınızı şenlendirmek için dilediğiniz ürünü kolayca sipariş edebilirsiniz.

 

Sofraların Vazgeçilmez Lezzeti: Balparmak Çam Balı

Market raflarında ya da sanal mağazalarda kolayca bulabildiğimiz balın üretim aşaması bir hayli uzun ve zahmetli. 30 ila 60 gün kadar ömrü olan bir bal arısı, hayatı boyunca sadece 1/12 çay kaşığı kadar bal üretebiliyor ve bunun için arının tam 180.000 kere çiçekleri ziyaret etmesi gerekiyor. Tabii bal bu kadar değerli olduğu için doğal ürünlere ulaşmak zor olabiliyor. Birçok farklı teknikle üretilen kalitesiz ballar satışa sunulabiliyor. Bu nedenle hem doğal hem besin değerini kaybetmeyen ürünleri tüketmek için dikkatli seçimler yapmak gerekiyor. Bal çeşitleri arasında favoriniz çam balıysa Balparmak Çam Balı, eşsiz aromasıyla en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Çam balı, çiçek ballarından farklı olarak polenlerle değil; çam ağaçlarının salgılarıyla üretiliyor. Bu nedenle bal ağustos ile kasım ayları arasında toplanıyor. İşlenmiş şeker bulundurmayan Balparmak Çam Balı, çam ağacının o muhteşem aromasını sofralara taşıyor. Çiçek ballarına nazaran daha koyu bir renkte olan bal, Ege’nin çam ormanlarından özenle harmanlanıyor. Balın rengi koyu olsa da tadı yumuşak olduğu için boğazı yakmıyor ve rahatça tüketilebiliyor. Balparmak Çam Balı’nın şeker oranı da çiçek ballarına göre daha az olduğu için hafif bir lezzet olarak sofraları çeşitlendiriyor. “Balparmak Çam Balı günde ne kadar tüketilmeli?” derseniz yetişkinlerin 6 ila 10 tatlı kaşığı arasında tüketmelerinde hiçbir sakınca bulunmuyor. Çocukların tüketeceği Balparmak Çam Balı miktarı ise kilolarına bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

 

Öğünlerinize güvenle ekleyebileceğiniz Balparmak Çam Balı, doğal şeker içerdiği için çeşitli tatlı tariflerinde de kullanılabiliyor. İçerisinde yağ bulunmayan balın 100 gramı sadece 304 kalori barındırıyor. Karbonhidrat, lif ve protein de içerdiği için vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılamaya yardım ediyor. Balparmak Çam Balı, özellikle sabahları kahvaltıda tüketildiğinde size yüksek enerji verdiği için gün boyu sizi zinde tutuyor. Bu özelliğiyle gelişim çağındaki çocukların beslenmesinde önemli bir yerde bulunuyor. Çocuklarınızın kahvaltısına her gün Balparmak Çam Balı’nı dahil ederek gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Dilerseniz tatlandırmak istediğiniz içecek ya da yiyeceklerinizde de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Tavuk Yemeklerinde Balparmak Çiçek Balı’nın Eşsiz Aromasını Denediniz mi?

Ege’nin, özellikle Menteşe’nin çam kokusundan Anadolu’nun yaylalarına uzanıyoruz. Yaylalarda yetişen endemik türlerin yanı sıra binbir çeşit bitkinin polenleriyle ortaya çıkan aromasıyla kendine has bir lezzet yakalayan Balparmak Çiçek Balı, kaliteli bal deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Balparmak Çam Balı’na nazaran daha açık renkteki çiçek balı, renginin yanı sıra kokusu ve yoğun lezzetiyle de beğeni kazanıyor. Tıpkı Balparmak Çam Balı gibi %100 doğal bal içeriyor ve yüksek besin değeriyle sağlıklı sofraların vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Ortalama 1000 metre yükseklikteki yaylalarda üretilen balların bir araya getirilmesiyle oluşan özel çiçek balı, karbonhidrat içerdiği için tıpkı Balparmak Çam Balı gibi gün boyu enerjik hissetmenizi sağlıyor. Çeşitli vitaminler içeren balda lif, protein ve mineraller de bulunuyor. Ayrıca tıpkı Balparmak Çam Balı’nda olduğu gibi 100 gramı 304 kalori içeriyor. 

 

Çiçek balının birçok tüketim şekli mevcut. Bunlardan en bilineni tek başına tüketme. Ekmek, krep ya da pankeklerin üzerine sürerek sabah kahvaltılarının keyfini katlamak mümkün. Çiçek balını özellikle rafine şeker tüketmek istemediğiniz tatlı ve kekler için de kullanabilirsiniz ancak Balparmak Çam Balı’ndan farklı olarak tavuk yemeklerinde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Izgara tavuk yapmadan önce hazırlayacağınız marinasyon sosuna sadece 2 kaşık bal ekleyerek muhteşem bir lezzete imza atabilirsiniz.

 

Propolisin Mucizesini Balparmak Apitera Zen’le Keşfetmeye Hazır mısınız?

Bal; yüksek besin değeri ve lezzetiyle sadece bizlerin değil, birçok bakteri ve mikroorganizmanın da radarında ancak endişelenmeye gerek yok çünkü arıların harika bir savunma sistemleri var: propolis. Bitkilerin kendilerini soğuktan ve mikroorganizmalardan korumak için ürettikleri propolisi toplayan arılar, bu reçineyi andıran ürünü dönüştürüyor. Böylece daha güçlü ve yapışkan bir hâle getiriyor. Bu sayede hem kovanı diğer böcek türleri, bakteri ve mantar gibi tehlikelere karşı koruyup steril tutuyor hem hasar görmüş peteği onarıp güçlendirmek için kullanıyor. Arılar için bu denli özel olan propolis, bizler için de oldukça önemli. Vücuttaki bakteri ve virüslerle mücadele etmek için kullanılan propolis; aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmeye, kan basıncını düşürmeye, iltihabı önlemeye ve serbest radikallerle savaşmaya yardımcı oluyor. Faydası saymakla bitmeyen propolisi tüketmek için çeşitli arındırma işlemlerinden geçirmek gerekiyor ancak piyasada bulunan pek çok propolis alkolle seyreltildiği için herkese uygun olmayabiliyor. Balparmak, çam balı ve çiçek balında gösterdiği özeni propolis içerikli ürününde de gösteriyor ve Apitera Zen’i tüketicilerle buluşturuyor. Yüksek miktarda bal ve propolis içeren Balparmak Apitera Zen; limon, zencefil, karabiber, karanfil ve tarçın da bulundurduğu için rahatça içilebiliyor. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteinleri karşılamaya yardım eden Apitera Zen; en lezzetli takviye edici gıdalar arasında yer alıyor. Ferah ve baskın aromasıyla epey lezzetli olan ürünü tıpkı Balparmak Çam Balı gibi doğrudan tüketmek mümkün oluyor. Bunun yanı sıra dilerseniz bitki çayı, yoğurt, yulaf ezmesi, granola ve kahvaltılıklara ekleyebilir; hatta çeşitli tariflerinizde de kullanabilirsiniz.

 

Peki; Balparmak çam balı, çiçek balı ve Apitera Zen’e hızlıca nasıl ulaşabilirsiniz? Coşkun Et, online satış sitesinde Balparmak Çam Balı’nda olduğu gibi çiçek balını da farklı miktarlarda şişelenmiş şekilde tüketiciye sunuyor. Hem cam kavanoz hem çıt kapak şişeleme seçeneği sayesinde kullanım şekline göre tüketiciye kolaylık sağlıyor. Balparmak fiyatları da ürünlerin miktarına göre değişiklik gösteriyor. Balparmak Apitera Zen, 7’li paket halinde satışa sunuluyor. Böylece bir hafta boyunca rahatlıkla tüketilebiliyor. Siz de kahvaltı masalarınızı Balparmak Çam Balı ya da çiçek balıyla tatlandırmak, sağlığınızı Apitera Zen ile desteklemek isterseniz Coşkun Et online satış sayfasını ziyaret edebilirsiniz.